Okolí

V okolí hotelu se nachází velké travnaté plochy vhodné k pořádání různých výstav a soutěží. V areálu se také nachází discgolfové hřiště, Muzeum historických motocyklů a náš partnerský Pension Konopiště ****. Možnost venkovního posezení, grilování. Součástí areálu je také dětské hřiště, kde mimo skluzavek, houpaček apod. naleznete profesionální trampolínu Springfree.

V docházkové vzdálenosti se nachází zámek Konopiště.

Zámek Konopiště

_MAN8420_1

Zámek Konopiště se nachází 35 kilometrů jižně od hlavního města České republiky Prahy. Konopiště je právem pokládáno za jeden z nejkrásnějších českých zámků a také za zámek s nejkrásnějšími sbírkami a mobiliářem. Návštěva České republiky by nebyla úplná bez návštěvy sídelního zámku Františka Ferdinanda d‘Este – následníka rakousko-uherského trůnu a charismatického muže, jehož zavraždění ( 14.6.1914 Sarajevo, Srbsko ) odstartovalo 1. světovou válku, ve které zemřelo 25 milionů lidí.

Hrad Konopiště byl založen jako gotická pevnost po vzoru francouzských kastelů koncem 13.století, pravděpodobně biskupem Tobiášem z Benešova. První zásah do středověké struktury hradu byl proveden koncem 15.století  Jiřím ze Šternberka, dále pak začátkem 17.století Hodějovskými z Hodějova. V barokní rezidenci proměnili Konopiště v 18.století Vrtbové z Vrtby. Arcivévoda František Ferdinand d´Este, který koupil zámek roku 1887 od Lobkowitzů, přebudoval Konopiště na velkolepé sídlo budoucího císaře. Bohužel roku 1914 je i s chotí Žofií zavražděn v Sarajevu a tím vznosná éra zámku končí. Tři osiřelé děti jsou vystěhovány a zámek je vyvlastněn. Nyní však pravnučka Františka Ferdinanda, kněžna Sofie z Hohenbergu žádá o jeho navrácení, a to i včetně muzeálních sbírek, jejichž základ pochází z dědictví Františka Ferdinanda po Modenském vévodovi.

Lokalita Konopiště, přímo ve středu Čech, je předurčena jako vstupní brána do České republiky a výchozí bod Vaší rodinné dovolené, ale i služební cesty či líbánek.

Zámek Jemniště 13km

Zámek Vrchotovy Janovice 21km

Zámek Vlašim 23km

Hrad Český Šternberk 25km

 Muzea

Sportovní možnosti

Benešov

  • bowling, squash, tenis, fitness, plavecký bazén, badminton, beach volejbal, minigolf, zimní stadion, přírodní koupaliště, cyklistické a turistické stezky, diskgolfové hřiště…

Okolí

  • golfové hřiště, jízda na koni, rybaření, vyhlídkové lety, lety balónem, vodácké centrum…

Na výlet s dětmi

 

Konopišťský medvěd

Občanské sdružení Konopišťský medvěd se snaží získat prostředky na rozšíření výběhu pro medvěda, každoroční údržbu výběhu, plat medvědáře a potravu pro medvěda a  pořízení nové medvědice – partnera současného medvěda Jiřího za účelem spuštění chovu. Přispět můžete např. posláním dárcovské SMS ve tvaru  DMS KONOPISTE na tel. číslo 87 777.
medved_jirka_schovany

Muzeum motocyklů

Konopiště a Netvořice – v obou muzeích je v současnosti vystaveno cca 200 motocyklů + další exponáty. Muzeum na Konopišti (nachází se přímo v budově pensionu) je zároveň oficiálním továrním muzeem značky Jawa. Některé exponáty v obou muzeích jsou zcela unikátní.
muzeum23  

Vojenské muzeum Lešany

Expozici muzea v  současné době tvoří více než 700 historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky a logistický materiál pocházející z období od roku 1890 až do současnosti.